Słowem wstępu

“Reviews are completely subjective. Realizing that allows you to use them as a tool or entertainment. Any reviewer who says they do not write subjective reviews is a fool. Anyone who believes that, is an even bigger fool.” – Zodiac Lung on the Internet

Cytat ten jest kapkę wyjęty z kontekstu – Zodiac Lung używa go do zobrazowania swojej tezy, iż recenzje (przez swój wrodzony subiektywizm) nie są nikomu zbytnio potrzebne, a ludzie piszący darmowy materiał w internecie powinni skupić się bardziej na artykułach czy wywiadach. Oczywiście Zodiac pisał o stanie blogów muzycznych, a tutaj o muzyce często pisać nie zamierzamy… ale cytat jest wart uwagi, a my powróćmy do tematu.

Blog to blog, dzisiaj problemem nie jest jego założenie, ale wypełnienie go czymś, co ludzie którzy do niego trafią przeczytają, przemyślą, (miejmy nadzieję że) spodoba im się to co przeczytali – po czym wpis skomentują i co najważniejsze, dzięki temu co wcześniej przykuło ich uwagę – wrócą na niego kiedy pojawi się na nim jakiś nowy materiał.

Zamierzamy pisać o starociach i o rzeczach nowych z naciskiem na rzeczy w kraju nad Wisłą mniej znane. Warto mieć na uwadze to, że nasz styl grania i postrzegania gier fabularnych może diametralnie różnić od tego jak Ty droga czytelniczko tudzież czytelniku do gier podchodzisz. Według nas taka sytuacja jest jak najbardziej normalna – nie znaczy to, że ludzie, których nie rusza to co rusza Was są w jakikolwiek sposób od Was gorsi, zacofani, nieobeznani lub potrzebują reedukacji – jakby wszyscy grali w taki sam sposób, gry fabularne byłyby hobby niezmiernie nudnym, nieprawdaż? Przynajmniej my to tak widzimy.

Mając to na uwadze pamiętajcie o tym aby podczas czytania wpisów na meblościance (i komentarzy pod nimi) zawsze mieć otwarte głowy i horyzonty (na nowe i niekoniecznie złe [bo inne] z zasady idee). Zastanówcie się dwa, trzy razy zanim podzielicie się z nami, lub naszymi czytelnikami Waszymi przemyśleniami i doświadczeniami. Nie doszukujcie się w tym co napisane drugiego dna, nie warto, o wiele łatwiej będzie wam nawiązać z nami (wszystkimi) dialog, jeżeli założycie, że osoba która siedzi gdzieś daleko przed monitorem i do której się zwtacacie nie ma ukrytej agendy, a w tym co pisze i czym się z wami dzieli ma jedynie Wasz jak najlepszy interes.

Nie jest to nasz pierwszy blog o grach fabularnych i ich okolicach i możemy was zapewnić, że nie będzie on ostatnim. Inauguracyjny cytat obrazuje nasz stan umysłu – chcemy podzielić się z wami materiałem, którego w polskim blogowo-fabularnym świecie jest jak na lekarstwo.

“The first rule of book reviewing is to review the book that was written, not the one the reviewer thinks should have been written.”

Do przeczytania.

– Dro i Juliusz (nid)

Reklamy
  1. lcx0r
    Luty 22, 2011 o 5:37 pm

    Pierwszy! ;-)

  2. Luty 24, 2011 o 2:59 pm

    Pierwszy to ja bylem, jak topilem w Bagnie LOL :P

  1. No trackbacks yet.

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s

%d blogerów lubi to: